Druženje s mještanima Višnjevca

Na druženju s građanima u Višnjevcu naši kandidati su poručili da nema dvojbe o tome da Osijek mora bolje od ovoga što je živio ove četiri godine. Možemo mi prihvatiti i činjenicu da je opća i globalna situacija takva kakva je, ali to ne može biti izgovor da se u četiri godine mandata ne napravi apsolutno ništa i da na kraju mandata kada trebate napraviti inventuru učinjenoga onda zazivate i moljakate za još malo vremena kako bi možda nešto probali napraviti 
ili si prisvajate tuđe projekte i njima se hvalite kako to čini g. Vrkić. Gradonačelnik zaista ne može povisiti mirovine ili plaće, ali može i ne samo može, već i mora stvoriti uvjete i kreirati realno provedive i konkretne mjere kojima će se socijalno ugroženim skupinama život učiniti podnošljivim i dostojanstvenim. Može i mora otvarati vrata i stvarati uvjete za razvoj gospodarstva. Koristiti novac iz gradskog proračuna na konstruktivan i produktivan način tako da građani imaju koristi i da se grad razvija u smjeru da bude najjači centar regije koji će svojom snagom i svojim kapacitetima biti u stanju generirati razvoj svog šireg okruženja.
Sjediti i ne raditi ništa i čekati da nešto padne s neba to, poručuje Vulin, nije dio njegovog programa. Živimo ovdje i želimo ovdje živjeti i zato smo se i odlučili krenuti u bitku za Osijek jer Osijek mora bolje od ovoga što danas živi i sve svoje znanje i energiju usmjerit ćemo u to da pokrenemo naš grad, da oživimo poduzetnički impuls i da Osijek bude opet grad po mjeri svakoga čovjeka i da bude grad koji ide u korak s novim dobom i zahtjevima novoga doba.
 
 
Da ljudi mogu živjeti od svoga rada i svojim radom i nešto ostvariti i da se opet ponosimo svojim gradom. Ništa manje od toga ne prihvaćamo. Nećemo davati nikakva megalomanska obećanja niti obećavati nerealne i neprovedive projekte. Ne živimo u iluziji da situacija nije ozbiljna, ali to ne znači da nema razloga za optimizam i vjeru u bolje sutra. U Osijeku tinja stvaralačka energija samo ju treba raspiriti i naš grad će biti grad sretnih i zadovoljnih ljudi i grad jednakih mogućnosti za sve. Potencijal ovoga grada je velik. Resursi su nam na raspolaganju samo treba pametno i odgovorno upravljanje. I treba staviti u fokus čovjeka, a to znači da gradonačelnik i njegov tim trebaju raditi u interesu građana, da trebaju ostvarivati neposredan dijalog s građanima i uvijek biti u prvom redu u službi svojih sugrađana. 
 
Više na: 
   
 

<<  Veljača 2018  >>
 Pon  Uto  Sri  Čet  Pet  Sub  Ned 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

hdssb youtube
zasto smo se borili 2
branimirglavasmojaborba